Hokejová sezóna je v plném proudu v zámoří i v Evropě a náš tým jako každou sezonu monitoruje mládežnický hokej v České republice i na Slovensku. Jen během října jsme navštívili více jak 10 mládežnických zápasů v obou republikách a do konce kalendářního roku máme v plánu tento počet výrazně navýšit. „Našim záměrem je každou sezonu co nejpodrobněji zmonitorovat hráče ve věku 15-19 let. Pro naše partnery v zámořských juniorkách a univerzitách potom můžeme odprezentovat vícero alternativ. Dává nám to jedinečnou možnost přistupovat individuálně ke každému hráči, který uvažuje nad cestou do zámoří,“ přiblížil nám podstatu reportů šéf týmu Jaromír Vampola.

V zámoří disponujeme jak vlastními kluby tak sítí kontaktů v juniorských ligách, univerzitních soutěžích, a také v profesionálním hokeji. Každá z těchto sfér vyžaduje od hráčů různé vlastnosti a individuální přednosti. „Určitě je jiné sledovat hráče pro univerzitu jako hráče pro klasický juniorský hokej, přičemž víme, že hráč chce poté plynule přejít do profi hokeje. Je tam mnoho aspektů, které následně konzultujeme individuálně podle stanoveného cíle, což může být výrazné stipendium na škole anebo jednoduše podpis profesionální smlouvy,“ doplnil Vampola.

V současnosti rozšiřujeme spolupráci s Donem Kirnanem, který je majitelem profesionální soutěže FHL, zároveň se v jeho portfoliu nachází i týmy v juniorských ligách NCDC a USPHL. Na přelomu listopadu a prosince nás Don poctí svou návštěvou a společně máme naplánováných 14 zápasů v Čechách a na Slovensku. „Spolupráce s panem Kirnanem je pro nás důležitá a jsme rádi, že jsme se dohodli na jejím rozšíření. Pro naše hráče to otevře ještě více dveří v zámořském hokeji,“ uzavřel Vampola.

Seznam navštívených utkání v měsíci říjnu

Dorost                                                                    

Mladá Boleslav vs České Budějovice                                                                                        
Jihlava vs Technika Brno                                                                       
Technika Brno vs Slavia Praha                                                              
Uherské Hradiště v Rožnov pod Radhoštěm                                   
Zbraslav vs Popovice                                                                                
Žďár nad Sázavou vs Pardubice
Trenčín vs Nitra
Trnava vs Hoba Bratislava

Juniorka

Mlada Boleslav vs Jihlava
Kobra Praha vs Žďár nad Sázavou
Sparta vs Liberec
Žďár nad Sázavou vs Havl. Brod
Žďár nad Sázavou vs Písek