Elite Hockey Group získala během svého působení  mnoho cenných kontaktů a vybudovala si významné vztahy s vícero organizacemi, ať již v univerzitním anebo profesionálním hokeji. O našich hráčích, kteří momentálně působí na univerzitách jsme psali v minulém článku, a nyní se podíváme na hráče, kteří zvolili cestu profesionálního hokeje.

USA

Dominik Fejt a Petr Panáček působí již druhým rokem v Caroline Thunderbirds, se kterou vyhráli FPHL minulou sezónu 2018/2019. V mistrovské sezóně, která byla vůbec první seniorskou pro Panáčka, si tento útočník připsal úctyhodných 57 bodů v celkově 64 zápasech. Panáček přišel do Caroliny z juniorského týmu Kingsvillu Kings, kde patřil mezi absolutní lídry nejen Kingsvillu, ale i celé soutěže. Pro Fejta je současná sezóna za mořem čtvrtá v pořadí a fyzicky dobře stavěnému obránci zámořský styl vyhovuje. Tvrdou hrou se zařadil mezi nejvíce vytěžované obránce Caroliny, ale nezaostává ani v produktivitě, když si v mistrovské sezóně do statistik připsal 28 kanadských bodů. Útočník Matyáš Kašek přešel v minulé sezóně z juniorského hokeje na sever Michiganu, kde hrál v barvách Port Huron Prowlers. Podobně jako Panáček, i Kašek zaznamenal slušná čísla. V 59 zápasech bodoval 49krát. V této sezóně přestoupil z Port Huronu do Danbury, kde se bude snažit navázat na předešlý vydařený ročník. V Port Huronu naopak pokračují Zack Zulkanycz a Jarrett Pfeiffer. První jmenovaný vystudoval na prestižní univerzitě Indiana Tech, kam se dostal právě z naší juniorské organizace. Kromě toho má Pfeiffer za sebou i působení v SPHL. Zulkanycz začíná v Port Huronu již třetí sezónu, když předtím patřil k lídrům juniorky v Kingsvillu.

Švédsko

Skargardens SK je švédský hokejový klub, který je účastníkem tamní Divison 3. V klubu působí již druhou sezónu Jaroslav Janeba a Denis Klečka, tedy hráči, kteří za sebou mají několik sezón v týmech Elite Hockey Group. Třetím do party je Jakub Pejša, pro kterého je tato sezóna návratem do Švédska po loňské anabázi v Německu. Všichni tři prošli juniorským hokejem v Kanadě, přičemž Klečka s Janebou okusili i zámořskou profesionální soutěž FHL. „Je fajn, když máte v zahraničním týmu krajany, obzvlášť, když jsou to kluci, se kterými jsem hrál v Kanadě. Myslím si, že zkušenosti, které jsme získali v mladém věku za mořem jsou k nezaplacení a teď je zúročujeme. Mně osobně velmi pomohly sezóny na úzkém kluzišti, hodně soubojů, střel. Když si tímto projde mladý hráč, těží z toho celou kariéru. Samozřejmě důležitým faktorem je domluvit se cizím jazykem, bez toho dnes člověk nic neudělá. Ve Švédsku se cítím skvěle na ledě i mimo něj a věřím, že to takto bude i nadále pokračovat,“ přiblížil nám své myšlenky Denis Klečka. Objasnil nám i věci, které považuje za odlišné oproti zámoří. „FHL, kde jsem odehrál dvě sezóny, se hraje v rychlejším tempu, každý se chce prosadit a dostat výš. I v nižších ligách tam působí nesmírně kvalitní hráči a konfrontace s nimi pomůže každému juniorovi. Amerika má své kouzlo, hokejové prostředí je tam specifické jako nikde jinde, ale Švédsko mi také přirostlo k srdci a jsem tu velmi spokojený,“ uzavřel Klečka.

Ve Skargardens vede chlapce z trenérské lavičky Anton Johansson, který je členem trenérského štábu na našem každoročním hokejově-jazykovém kempu. Ten tradičně organizujeme v letních měsících a patří mezi největší akce svého druhu na území České republiky a Slovenska.