Exotická hokejová destinace se minimálně na nejbližší sezónu stala domovem pro Nicholase Langa, který se upsal klubu Gumus Patenler SK. V klubu působí jako hrající asistent trenéra a scout zároveň.

„Po vícero sezónách v zámoří bylo mým cílem pokračovat v Evropě a taktéž se začít angažovat v zastupování hráčů. Nabídka z Turecka byla konkrétní, seriózní a jak se přesvědčuji, vše platí tak jak bylo dohodnuto před sezónou. Mimo hráčských povinností mám v klubu na starosti scouting pro A-mužstvo a zároveň působím jako trenér pro kategorie U 14 a U 18,“ přiblížil Lang svoji úlohu v novém prostředí.

Lang je odchovancem Prostějova, ale většinu své mládežnické kariéry strávil v Kanadě. Nejvydařenější sezóny odehrál v drese Kingsville Kings, odkud si vybojoval i „call up“ do FHL. „V kanadské juniorské jsem prošel několika týmy, ale nejlepší podmínky jsem nalezl v Kingville. Zázemí, komunita, lidé v strukturách klubu, to všechno bylo skvělé. Pohoda, kterou jsem tam měl, mi pomohla až do zámořského profi hokeje“, zhodnotil své působení v kanadské juniorské lize.

A jaké má tento stále mladý hokejista plány do budoucna? „Odchodu do Turecka určitě nelituji. Hokej je tu na vzestupu a vzbuzuje čím dál tím větší zájem veřejnosti. Tím, že mám v klubu vícero funkcí, je toto působení zajímavé i po finanční stránce. Přirovnal bych to k těm nejlepším podmínkám 1. ligy v Čechách. Jsem velmi rád, že navzdory mému věku mám možnost sbírat

cenné zkušenosti ve funkcionářské práci a každý den se snažím klubu splatit důvěru, kterou do mě vložil,“ uzavřel Lang.