Elite Hockey Group za dvanáctiletou dobu své existence vychovala několik desítek hokejistů, kteří v současné době působí v profesionálním či univerzitním hokeji, a proto jsme se rozhodli Vám nabídnout pohled na sezonu 2018/2019 několika z nich.

Univerzitní hokej

První ročník na univerzitní úrovni letos absolvují Jiří Sup a Dominik Mikulčák ( na fotce ), kteří shodně sezonu v sezoně 2017/2018 působili v našem týmu Kingsville Kings a v minulosti se oba hráči účastnili námi pořádaných Hokejově jazykových kempů. Díky svým výkonům a naší dlouhodobé spolupráci s jednou z nejprestižnějších univerzit v USA – Adrian college – se podařilo oběma hráčům vyjednat čtyřleté stipendium přesahující částku 100 tisíc USD.

Již druhou, respektive třetí sezonu působí v univerzitním hokeji Ondřej Tomek a Marcel Kottek  (prošli našimi kluby Seguin Huskies a Kingsville Kings, stejně tak absolvovali několik Hokejově jazykových kempů). Oba hráči jsou oporami svých týmu a v sezoně 2017/2018 se s nimi účastnili celostátního šampionátu USA, které Marcel se svým týmem také vyhrál ( https://ehgroup.cz/2018/07/19/kottek-univerzitnim-mistrem-v-usa/ ).

Profesionální hokej

Hned trojice bývalých hráčů našich juniorských klubů a absolventů Hokejově jazykových kempů v letošní sezoně hájí barvy klubu Carollina Thunderbirds ve Federal Professional Hockey League v USA. Jedničkou týmu v brankovišti je Christian Pavlas, který je jedním z hlavních důvodů toho, že jeho tým od začátku sezony vede tabulku celé soutěže a Christian vévodí veškerým statistikám brankářů ligy. V útoku hraje svoji první celou sezonu v profi hokeji Petr Panáček, který si jako “rookie” drží úctyhodnou bilanci 0,75 bodu na zápas. Zlým mužem tohoto týmu je náš odchovanec Dominik Fejt, ačkoliv je nejtrestanějším hráčem soutěže, tak se pyšní na obránce vynikající statistikou 0,5 bodu na zápas.

Ve stejné soutěži nastupuje v klubu Port Huron Prowlers náš další odchovanec Matyáš Kašek. Matyáš letošní sezonu začal ve Švédsku (v klubu vedeném švédským trenérem našeho Hokejově jazykového kempu) odkud se v listopadu přesunul do USA a zatím si udržuje krásnou bilanci 38 bodů ve 45 zápasech.

Velmi zajimavé angažmá se naskytlo třem bývalým hráčům našich juniorských klubů, Jaroslav Janeba, Denis Klečka a Ivan Hodulov (úvodní foto ). Všichni tři hráči působí v poloprofesionálním klubu Skärgårdens SK. Jaroslav byl vyhlášen nejlepším obráncem týmu, Denis s Ivanem byli nejproduktivnější hráči týmu. Toto angažmá bylo pro hráče lákavé v tom, že jim klub zajistil nejen vynikající podmínky pro hokejový růst, ale také práci, která je s tréninkem/zápasy skloubena a hráči mají takto zajištěné nadstandartní příjmy.

Ve Švédsku letos působí také bývalý hráč Kingsville Kings Marek Malinský a účastník našich kempů, který v letošní sezoně obléká dres profesionálního teamu Kalix HC, hrajícího Division I, třetí nejvyšší soutěž ve Švédsku, která svou úrovní a podmínkami pro hráče odpovídá průměrným klubům 1. ligy ČR.