Dvojice útočníků Elite Hockey Group Nicholas Lang a Petr Panáček má za sebou mimořádně úspěšnou sezónu, kde mimo juniorské ligy nastoupila a hlavně se výrazně prosadila i v kanadsko-americké profesionální lize FHL. Ani jeden z nich není v zámořském hokeji nováčkem. První jmenovaný působí ve strukturách Elite Hockey Group již čtvrtou sezónu. Pro Petra Panáčka to byla premiéra v naší organizaci, ale s působením v USA má již předchozí zkušenosti. Oba hráči se také pravidelně účastnili tradičních hokejovo-jazykových kempů, které naše společnost organizuje v České Republice.

V Kanadě oba potvrdili předpoklady, které je stavěly do pozice lídrů. Panáček si v základní části připsal 104 bodů a stejně výborné výkony předvedl i v FHL, kde ve 14 zápasech získal 11 bodů. Bylo pozoruhodné, jak rychle se dokázal adaptovat z juniorské soutěže na mužskou ligu a patřil k našim nejlepším hráčům v FHL. Stejně jako Panáček, tak i Lang pendloval větší část sezóny mezi juniorskou a mužskou soutěží. V juniorské lize získal 99 bodů v základní části a další body přidal v play-off. V seniorské soutěži si připsal za 15 zápasů 9 bodů a nastoupil i v All star game juniorské ligy. Stal se tak dalším hráčem, který v zámořském profi hokeji zanechal výraznější stopu v této sezóně.

Kromě statistik jsou důležité také zkušenosti, které hráči získali v průběhu této sezóny. Jsme rádi, že mají již v tomto věku otevřené dveře do zámořského profesionálního hokeje.