Christian Pavlas byl součástí kádru Slovan Bratislava v soutěži KHL dvě sezóny, po kterých se rozhodl změnit prostředí a vydal se do zámořské soutěže. Příležitost dostal v týmech North Shore Knights a Kingsville Kings, které patří pod organizaci Elite Hockey Group. Odtud se přesunul do Winston-Salem, kde momentálně hraje za tým Carolina Thunderbirds.

Christiane, jaké jsou Vaše pocity ze současného působiště?

Winston-Salem je super místo pro hokej, v organizaci vládne rodinná atmosféra a všichni jsou tu velice nápomocní. Velmi si to tu užívám.

Jak je to tam se zázemím a celkovým zájmem o hokej?

Před příchodem do zámoří jsem ani pořádně nevěděl, do čeho jdu, ale tady v Severní Karolíně mě to velmi překvapilo. Hokejové zázemí bych přirovnal k minulým ročníkům, kdy sem nastupoval v slovenské Extralize. FHL je samozřejmě nižší liga, takže kvalitou se to s Extraligou moc srovnávat nedá, ale hokejové zázemí je zde na velice podobné úrovni. Na zápasy chodí okolo tří tisíc fanoušků, takže i v tomto směru je to super.

Jak se zrodila myšlenka přestupu do Carolina?

Sezónu sem začal v North Shore Kings, kde mi umožnili předvést mé schopnosti před jinými týmy v rámci ligy, což pro mě bylo daleko výhodnější než jezdit po try-outech a všelijakých zkouškách. Základní filozofie týmu byla poskytnout prostor mladým hráčům v rámci profi hokeje, takže výsledky nebyly úplně nejlepší, ale myslím, že svůj účel to splnilo. Konec konců nejsem sám, kdo se takto posunul na vyšší úroveň a za lepšími podmínkami.

Jaké jsou tvé budoucí cíle?

Určitě bych se rád prosadil v rámci Severní Ameriky. Právě probíhá jednání s některými týmy z vyšších lig, ale uvidíme. Rozhodně by mi nevadilo zůstat zde v Severní Karolíně.